O nas

Kamila Biedrońska [biedronska@centrumnaukoczlowieku.pl]

absolwentka kierunku Etnologia i Antropologia Kulturowa (UJ), studentka polonistyki spec. antropologiczno-kulturowej (UJ), redaktor w wydawnictwie. Poleca poczytanie Świrszczyńskiej, filozofię architektury, antropologię teatru oraz pizzę. W dowolnej kolejności. Czyta hobbystycznie i i zawodowo.


Krystian Darmach [darmach@centrumnaukoczlowieku.pl]
muzykant, gitarzysta zespołu Brown Time, miłośnik Portugalii i Beat Generation. Antropolog kultury. Obecnie adiunkt w Katedrze Studiów Latynoamerykańskich i Porównawczych WSMiP Uniwersytetu Łódzkiego. Zainteresowania badawcze: metodologiczne zagadnienia antropologii,   miejska etnografia, relacje sztuka-nauka, narratywizm, kulturaBeata Kopacka [kopacka@centrumnaukoczlowieku.pl]
antropolog kultury, grafik, doktorantka na Wydziale Historyczny UJ. Jej zainteresowania badawcze dotyczą antropologii religii (zwłaszcza wierzeń związanych z veraicon), animal studies, kulturowej teorii i percepcji obrazu.

Andrzej Malik [malik@centrumnaukoczlowieku.pl]
z wykształcenia architekt i antropolog. Interesuje się filozofią przyrody i jej związkami ze sztuką. W wolnych chwilach robi Szopki Krakowskie i jeździ na rowerze.
Łukasz Sochacki [sochacki@centrumnaukoczlowieku.pl]
doktor, antropolog kultury, asystent na UJ i wykładowca krakowskiej ASP. Wielbi (prawie) wszystko co sycylijskie. Kiedyś zamieszka w Palermo. Jego zainteresowania badawcze krążą wokół metodologii humanistyki i teorii interpretacji, współczesnych mitów, semiotyki kultury oraz antropologicznych rozważań nad rzeźbą (i rzeźbiarstwem).
Łukasz Stypuła [stypula@centrumnaukoczlowieku.pl]
doktor, religioznawca i historyk o specjalności judaistycznej, którego zainteresowania badawcze oscylują pomiędzy dwoma głównymi zagadnieniami. Pierwszym jest żydowski mistycyzm, zwłaszcza w swojej wczesnej fazie. Drugie to międzyreligijny dialog na pograniczu trzech monoteistycznych kultur – islamu, chrześcijaństwa i judaizmu, w szczególności w okresie późnego średniowiecza i Renesansu na Płw. Iberyjskim, Niemczech i we Włoszech. Z tego powodu jego badania naukowe skupiają się na takich zagadnieniach jak andaluzyjska poezja hebrajska, kabała chrześcijańska i odrodzenie języka hebrajskiego w Europie. Z zamiłowania czytacz komiksów i oglądacz futbolu.
Jan Szpilka [szpilka@centrumnaukoczlowieku.pl]
z wykształcenia historyk i kulturoznawca, chce wierzyć, że jest antropologiem. Zajmuje się kulturą BDSM i herbatą, czasami punkiem. Wszystkim poleca Hannah Arendt. Doktorant w Instytucie Kultury Polskiej UW.